Близько 8000 курсантів і студентів навчаються в Одеської національної морської академії (ОНМА). Щорічний випуск складає близько 1000 фахівців.
Академія має IV рівень акредитації. Спеціальності факультетів автоматики, судномеханічного, електромеханічного та радіоелектроніки акредитовані
Інститутом морської техніки, науки та технологій Великобританії (IMarEST) на "чартерного інженера", а факультет судноводіння акредитован Морським інститутом Великобританії (NI).
Терміни навчання: чотири роки для бакалавра, п'ять з половиною років для спеціаліста і магістра. Система підготовки суднових спеціалістів відповідає вимогам Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти (ПДНВ-78/95) та інших міжнародних конвенцій, які дають випускникам право працювати на всіх типах суден вітчизняних та іноземних компаній.
ОНМА має вісім факультетів, Азовський морський інститут (м. Маріуполь), Ізмаїльський факультет, Центр підготовки та атестації плавскладу, Морехідний коледж технічного флоту, вітрильник "Дружба" і морський буксир "Інженер Пономаренко", який є навчальним судном.
Професіоналів навчають 45 кафедр і 350 викладачів, серед них 74 докторів наук, професорів, 175 кандидатів наук, доцентів, 20 академіків і асоційованих членів різних академій, в тому числі міжнародних.
В академії є аспірантура і докторантура. Вони працюють за такими спеціальностями:
- докторантура: "суднові енергетичні установки", "навігація", "автоматизація технологічних процесів";
- аспірантура: "технологія суднобудування та судноремонту", "суднові енергетичні установки", "радіотехнічні та телевізійні системи і пристрої», «автоматизація технологічних процесів", "навігація".
Академія має 7 навчальних корпусів та гуртожитку з 4-ма корпусами, спортивний комплекс і басейн олімпійського типу, їдальня на 1000 місць, 3 кафе, клуб, бібліотека, пральня, госпіталь для курсантів, який пропонує різні медичні послуги. В курортній зоні на узбережжі Чорного моря є навчальний вітрильний центр.